Grawerowanie laserowe jest technologią umożliwiającą osiągnięcie najwyższej prędkości oraz precyzji grawerowania spośród wszystkich metod dostępnych obecnie na rynku, czego efektem jest duża wydajność oraz produktywność.

Grawer laserowy charakteryzuje się eleganckim i estetycznym wyglądem, jest znacznie trwalszy od innych metod znakowania, nie ulega zniszczeniu pod wpływem środków chemicznych. Grawer laserowy może zostać umieszczony na przedmiotach wykonanych z różnego rodzaju materiałów takich jak: papier, folia, silikon, skóra, skóra ekologiczna, guma, drewno, korek, metale, metale powlekane, aluminium, aluminium anodowane, kamień, ceramika, szkło, akryl, pleksi, laminaty grawerskie oraz wiele, wiele innych.

Nasza firma oferuje szeroki wachlarz usług związanych z wykorzystaniem technologii laserowej. Grawerujemy: tablice, panele informacyjne, tabliczki przydrzwiowe, piktogramy i tabliczki kierunkowe, breloki do kluczy i numerki do szatni, identyfikatory i tabliczki imienne, artykuły piśmiennicze, akcesoria biurkowe, gadżety reklamowe dla biura i domu, nagrody i pamiątki, wyroby ze skóry, upominki reklamowe służące w podróży, podczas wypoczynku i rozrywki, tabliczki znamionowe i wiele wiele innych przedmiotów.

Przykłady wykorzystania technologii laserowej w grawerowaniu:

  • Grawer laserowy na szkle. Wykonanie graweru na szkle w technologii laserowej daje możliwość uzyskania rezultatów trudnych do osiągnięcia tradycyjnymi metodami, dotyczy to zwłaszcza grafik charakteryzujących się dużą szczegółowością. Obróbka laserowa jest również o wiele szybsza i bardziej precyzyjna. Urządzenia laserowe sterowane są komputerowo dzięki czemu nie ma konieczności wykonywania drogich, jednorazowych matryc.
  • Grawer laserowy na drewnie. Przedmioty drewniane oraz drewnopochodne wyjątkowo dobrze nadają się do grawerowania laserowego. W zależności od zastosowanej kombinacji parametrów urządzenia oraz rodzaju drewna można uzyskiwać różnorodne odcienie graweru. Ważnym parametrem mającym negatywny wpływ na jakość graweru jest wilgotność drewna.
  • Grawer laserowy na tekstyliach oraz skórze. Urządzenia laserowe dają możliwość uzyskania pełnej powtarzalności graweru, co sprawia, iż technologia laserowa jest coraz częściej wykorzystywana w produkcji bardzo dużych serii produktów tekstylnych zarówno w przemyśle odzieżowym jak i motoryzacyjnym. Szczególną uwagę należy zwrócić na wykorzystanie tej technologii do grawerowania i znakowania skóry oraz materiałów skóropodobnych.
  • Grawer laserowy w produkcji stempli i pieczątek. Grawer laserowy pozwala na wykonanie dowolnego stempla lub pieczątki o indywidualnym wzorze w przeciągu kilku minut. Można wykonywać zarówno pojedyncze egzemplarze, jak i wytwarzać je masowo na potrzeby np. instytucji państwowych, banków czy firm.
  • Grawer laserowy na trofeach sportowych, medalach, tablicach pamiątkowych, nagrodach oraz statuetkach okazjonalnych. Technologia laserowa pozwala na zaprojektowanie i wykonanie bardzo oryginalnych i niepowtarzalnych upominków. Statuetki, trofea, tablice pamiątkowe oraz wszelkiego typu nagrody z grawerem laserowym doskonale sprawdzają się nie tylko podczas różnego typu imprez sportowych, ale także jako pamiątki jubileuszowe czy wyrazy podziękowania w relacjach biznesowych.
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.